Eesti kaasaegseim Kääriku Spordikeskus tähistab sel aastal 75. sünnipäeva. Juubeli tähistamiseks kogunevad täna ja homme Käärikule spordialaliitude esindajad, spordiklubide juhid ja treenerid ning poliitikakujundajad, et maha pidada Kääriku Kärajate nime kandev juubelikonverents.

SA Tehvandi Spordikeskuse juhatuse esimehe Kristjan Karise sõnul ei ole konverentsi eesmärk näidata Käärikul tehtut ega ajalukku vaadata. Kuigi kindlasti tehakse ka seda. „Konverentsi sisuline põhirõhk on spordivaldkonna tulevikul,“ räägib Karis. Nimetades oluliste väljakutsetena sporditeaduste ja sportlaste kokkuviimise, Eesti kui sporditurismi sihtkoha arendamise ning kaasaegsete lähenemiste ja innovatsiooni toomise saavutussporti.

Kahepäevase konverentsi lõpetab poliitikute debatt, kus osalevad seitsme erakonna esindajad. Urmas Vaino juhitav väitlus ootab poliitikutelt selget nägemust, milline on Eesti spordivaldkonna tulevik järgneva 4, 8 ja 12 aasta jooksul.

Konverentsist toimub veebiülekanne, mis on mõlemal päeval jälgivav sport.postimees.ee keskkonnas: https://sport.postimees.ee/7638006/otseulekanne-kaariku-spordikeskuse-juubelikonverentsil-arutatakse-ponevatel-teemadel