Arhitektuurikonkurss

2020 aasta lõpust kuni märtsi alguseni 2021 leidis aset Tartumnaa Tervisespordikeskuse arhitektuurivõistlus. Arhitektuurivõistluse eesmärgiks oli saada funktsioonilt ja arhitektuurilt ning maastikuarhitektuurilt parim lahendus Elva vallas põhiosas Laskespordibaasi ja Tiiru maaüksustel kaasaegse laskespordikeskuse võistluskeskuse hoone ning piirnevate rajatiste ning objektide väljaehitamiseks. Võistlusala hõlmas Tartumaa Tervisespordikeskuse kinnistut ja sellega seotud Tartu maratoni raja finišiosa. Kinnistu omanikuks ja töö tellijaks oli Sihtasutus Tehvandi Spordikeskus.

Vastavalt Tartumaa Tervisespordikeskuse detailplaneeringule on krundile kavandatud laskespordibaasi kompleks, kämpingute ala, kohtunike maja ning erinevaid aktiivseid tegevusi soodustavad rajatised (palliplatsid, mägironimissein, lõkkeplats, mänguväljak jms). Laskespordibaasi kompleksi hooneid ja kohtunike maja käsitletakse põhihoonetena.

Tähtajaks esitati kuus erinevat tööd ning riigihanke komisjon hindas kõik esitatud dokumendid vastavaks ning esitajad kvalifitseerunuks, mis andis tööjärje üle arhitektuurikonkursi žüriile allolevas koosseisus:
 1. Kristjan Karis, SA Tehvandi Spordikeskuse esindaja, esimees
 2. Lennart Saarepuu, SA Tehvandi Spordikeskus esindaja
 3. Jaanika Saar, vallaarhitekt, Elva Vallavalitsuse esindaja
 4. Margit Aule, volitatud arhitekt-ekspert, tase 8 (Eesti Arhitektide Liidu esindaja)
 5. Ivar Lubjak, volitatud arhitekt, tase 7 (Eesti Arhitektide Liidu esindaja)
 6. Katrin Vaikla, sisearhitekt-ekspert, tase 8 (Eesti Sisearhitektide Liidu esindaja)
 7. Edgar Kaare volitatud maastikuarhitekt-ekspert tase 8, (Eesti Maastikuarhitektide Liidu esindaja)

Žürii varuliikmed:

 1. Siim Tuksam, volitatud arhitekt, tase 7 (Eesti Arhitektide Liidu esindaja)
 2. Jaak Mae, SA Tehvandi Spordikeskus esindaja

Eksperdid

 1. Meelis Loit, Eesti Laskurliidu esindaja
 2. Karl Kontor, SA Tehvandi Spordikeskus esindaja

Võistluse žürii otsustas peale põhjalikku arutelu valida häälteenamusega esimese koha tööks võistlustöö "Sajajalgne", määrates talle preemia suurusega 10 000€, teise koha tööks võistlustöö märgusõnaga “Metsorel”, määrates talle preemia suurusega 7500€ ning kolmanda kolmanda koha tööks võistlustöö märgusõnaga “Resonants”, määrates talle preemia suurusega 5000€.


Lisaks otsustati anda esimese ergutuspreemia suurusega 2500€ võistlustööle märgusõnaga “Sihik” ning jagada teise ergutuspreemia summa 2500€ võrdselt võistlustööde “Siht” ja “Tribute” vahel.


Esitatud töödega on võimalik tutvuda klikates üleval toodud nimedele.