Kultuuriministeerium tegi valitsusele ettepaneku eraldada perioodil 2018–2020 riigieelarvest 12 miljonit eurot sihtasutusele Tehvandi Spordikeskus Kääriku spordikompleksi väljaehitamiseks.

Kultuuriminister Indrek Saar ütles juunis, et Kääriku spordikeskuse väljaehitamine Eesti spordi olümpiaettevalmistus- ja treeningkeskuseks on oluline ja vajalik samm Eesti spordimaastiku arendamisel. Eestis ei ole ministeeriumi hinnangul spordilaagrite läbiviimiseks ühtset kompleksi.

Ministeeriumi tehtud ettepaneku kohaselt eraldataks tuleval aastal 3,8 miljonit, 2019. aastal 4,3 miljonit ning 2020. aastal 3,9 miljonit eurot.

Keskuse arendamiseks ei ole võimalik kasutada Euroopa Liidu struktuurifondide raha, mille tõttu taotleb ministeerium lisaraha riigieelarvest. Spordikompleksi väljaehitamiseks vaja minevad 12 miljonit eurot sisaldab spordihotelli laiendust, võistkonnamajade ehitust, spordihoone rekonstrueerimist, konverentsi- ja toitlustushoone rekonstrueerimist ning spordiväljakute ja staadionite rajamist.

Loe artiklit edasi siit.